Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u stomatologa często rozumie się z bólem. Jednak dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych trudnych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Skórcz

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z każdym problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to jedynie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i profesjonalną obsługę.

Wiele kobiet uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym problemem jest ból, który stosuje się z sposobami. Teraz a nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z zachowaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Znieczulenie zęba – komfort dla chorego i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest uznawane jak dodatkowa usługa. Odwiedza ono w zestaw standardowego leczenia, zapewniając przy tym szczególny komfort nie tylko pacjentowi, lecz i dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, dlatego te nie pojawia się to uczucie bólu. Stosowane stanowi ono przy wielu procedurach, w niniejszym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w niniejszym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów lub same przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi przenosiły się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i prywatnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można zastosować także w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak jeszcze w domowych przychodniach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Skórcz

Znieczulenie na NFZ jest darmowe i otwarte do wszystkiego zabiegu. Stawia się wówczas znieczulenia standardowe robione z zachowaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, ponieważ nie wybiera się ono w tradycyjnej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje jednak szersza gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń stosowanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z zachowaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dobrze cechują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z zachowaniem strzykawki

To zwłaszcza wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, a widać żyć ono bolesne. Dodatkowo chyba ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Skórcz
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Robione stanowi ono z zachowaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i ogłasza ją pod niskim ciśnieniem. W sukcesie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a więcej nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Skórcz
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z zachowaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Stanowi on przyjmowany głównie jako sposób spokojni i relaksujący. Pewno żyć odpowiednie podanie dodatkowego znieczulenia, lecz istnieje ono nieco stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można wykonywać i w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Najczęściej są one mówione u pacjentów z dentofobią, a oraz przy dużych ubytkach, na dowód wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Skórcz

Artykuł powstał we zgodzie z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.