Obecnie w naszym kraju rynek nieruchomości rozkwita. Dlatego agencja nieruchomości jest niewątpliwie właściwym i przy odrobinie starań przychodowym pomysłem na własną firmę.

Jak założyć własne biuro nieruchomości

Dużym ułatwieniem jest na pewno to, że od roku 2014 broker nieruchomości nie musi ubiegać się o nabycie licencji zawodowej.

Nim przystąpimy do załatwiania wszystkich formalności powiązanych z otwieraniem działalności, warto wiedzieć czym tak właściwie owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Zasadniczym ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy stronami chcącymi zakupić, sprzedać lub użyczyć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy agencji nieruchomości dla swoich klientów kontrolują stan prawny i faktyczny nieruchomości, prowadzą negocjacje pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do wątku własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że dysponuje zdolnością do czynności prawnych. Kierowanie biurem nieruchomości może przebiegać w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Warto jeszcze wiedzieć, że taka firma musi być ewidencjonowana jeśli chodzi o sprzedaż – konieczne będzie też zakupienie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.