Święta i czas tuż przed nimi wtedy rzeczywiście czas pieczołowitych przygotowań i szał zakupów. Miesza się toż z szerokimi, często zupełnie niepotrzebnymi wydatkami, jakich odda się uniknąć.

Karta AXI Kołobrzeg zadzwoń 600 111 551

Warto wtedy poświęcić kilka sekund na ocenę swoich finansów i dokładnie zaplanować domowy budżet aby bez stresu przebrnąć przez gorączkę przed świątecznych zakupów i puścić w własnym budżecie kilkaset złotych. Kiedy to zrobić?

axi karta
axi karta

Nie przenoś na nowy czas
Robienie zakupów pod presją okresu w sklepach obok sfrustrowanych ludzi, których same goni moment nie wróży nic dobrego. Często dokonujemy to złych wyborów i bierzemy nierozsądnie. Unikniemy tego sprawiając zakupy odpowiednie wcześniej.

Karta AXI Kołobrzeg zadzwoń 600 111 551

Dokładnie zaplanuj swoje wydatki – zrób listę zakupów
Najłatwiejszy wyjście na liczne oszczędności. Przed wybraniem się na ważne zakupy, dokładnie zapisz sobie czego faktycznie wymagasz i które materiały są Ci potrzebne. Po pierwsze unikniesz coraz sprytniejszych chwytów marketingowych producentów, którzy używają uśpioną czujność ludzi, po drugie kupisz tylko potrzebne produkty, i po trzecie oszczędzisz czas i pieniądze.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Karta AXI Kołobrzeg zadzwoń 600 111 551

Określ swój budżet
Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest określenie przybliżonej sumy, jaką zamierzasz dać na konkretne rzeczy. Określ swój budżet na jedne kategorie jak: jedzenie, prezenty, ozdoby świąteczne oraz nowe.

Karta AXI Kołobrzeg zadzwoń 600 111 551

Zamiast kart używaj gotówki
Taki sposób pozwoli Ci znacznie sprawdzać swoje wydatki. Jeżeli chcesz korzystać z karty, kieruj swoje wydatki. Uzna Ci zatem na głęboką kontrole. Inną ważna sprawą że chodzi o finanse to wszelkie pożyczki. Staraj się ich uważać i mów jak ostateczność. Jeżeli już, pożycz z rodziny czy znajomych.

Uważaj na pseudo promocje
Producenci czerpiąc z naszej obniżonej czujności pod przykrywką pseudo oszczędności często proponują nam produkty nawet o 50% ważniejsze niż w zwyczajne dni, dlatego zachowaj szczególną ostrożność, porównuj ceny produktów np. poprzez przeglądanie gazetek lub szukając w informacji w internecie.

Pomyśl nad prezentami. Kup online lub przygotuj to sam
Internet to niewykonane źródło prezentów. Potrafisz je zapotrzebować na moc portalach aukcyjnych i stronach internetowych (miej jednak żeby osiągnąć więc z prawym wyprzedzeniem) lub zasięgnąć tam inspiracji, by zrobić nasz prywatny i oryginalny upominek. Pamiętaj, że ręcznie robiony prezent po stokroć zawsze wygrywa te kupione. Świetnym planem istnieje również kupno kilku „uniwersalnych” prezentów i wydanie ich w drodze losowania. Wybór należy do Ciebie.

źródło artykułu Jak nie zbankrutować w święta? 6 prostych sposobów

Karta AXI Kołobrzeg zadzwoń 600 111 551

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.