Bankowa karta przedpłacona jest relatywnie mało popularnym, choć bardzo żywym i szczęśliwym w wielu sytuacjach rozwiązaniem. Karta prepaid Maestro lub Mastercard jest w kolekcji kilku polskich banków, i jej wyrobienie jest tańcu i otwarte.

Karta przedpłacona Mielno

Taka karta może objawić się bardzo interesującym prezentem lub być doskonałe wyjście na wyjeździe zagranicznym, lub gdy wysyłamy na przykład dziecko na kolonię czy obóz i nie chcemy, żeby nosiło przy sobie za dużo wartości w obawie o kradzież lub stracenie pieniędzy. Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie daje karta przedpłacona.

Monese karta przdpłacona
Monese karta przdpłacona

Karta przedpłacona Mielno

Co toż stanowi karta prepaid?
Jest obecne zawsze będąca karta płatnicza, dzięki jakiej możemy tworzyć sprawie z przeznaczeniem środków finansowych widocznych na przypisanym do strony rachunku. Niestety stanowi obecne typowy rachunek bankowy, ale jedynie tak zwany rachunek techniczny, który zapewnia tylko do rozliczania wykonywanych kartą prepaid płatności. W realizacji nazywa to, że z taki rachunek możemy jedynie zasilać innymi sposobami i analizować jego saldo, i nie uczynimy z niego przelewów, nie założymy inwestycje także nie weźmiemy z wielu różnych usług powiązanych z tradycyjnym rachunkiem bankowym. Z takiej umowy może posiadać każda kobieta, która ukończyła 13 lat. Przelewamy na nią tyle pieniędzy, ile będziemy potrzebować również możemy łatwo dokonywać płatności bezgotówkowych, wypłacać pieniądze z bankomatów. Niestety jest możliwe dokonywanie płatności w Internecie.

Karta przedpłacona Mielno

Jak wyrobić i stosować bankowej karty przedpłaconej?
Za jej pomocą dokonujesz standardowych płatności w zakładach, restauracjach i punktach usługowych. Możesz jeszcze podjąć gotówkę z bankomatu. Kartę prepaid wyrobisz, składając wizytę w banku, który dysponuje w swojej ofercie taką usługę- przykładowo ING Bank Śląski lub Bank Millennium. Stanowi ona ważna przez 2 lub 3 lata (w relacje z wybranej oferty), i jej oddanie kosztuje jednorazowo kilkanaście złotych.

Karty prepaid możesz za darmo używać w bankomatach banku, który ją sprzedał oraz operatorów, którzy posiadają z nim umowę- przykładowo sieci Planet Cash. Wpłacisz więcej na nią zabiegi we wpłatomacie lub szybko zasilisz ją ze prostego konta, korzystając z bankowości elektronicznej, lub aplikacji mobilnej banku. Taka karta zapewnia Ci też aktywne czerpanie z programu Cashback w obiektach handlowych także na stacjach benzynowych oznaczonych logo Cashback. Ważną zaletą karty przedpłaconej jest także możliwość skorzystania za jej pośrednictwem z możliwości Chargeback, co świadczy, że jeśli kup lub usługa, za którą dał kartą, nie została przeprowadzona, bank ułatwi Ci odzyskać Twoje pieniądze. Wystarczy udać się do placówki, przedstawić rzecz i uważać o uruchomienie procedury Chargeback w kontaktu do karty, którą dokonałeś płatności.
Korzystając z prepaida, również łatwiej będzie Bieżący pytać wydatki, ponieważ możesz zdecydować dzienne limity transakcyjne również dla zakupów w zakładach, kiedy a dla wypłat gotówki.

Karta przedpłacona to wyjątkowo przytulne i dostępne rozwiązanie, gdy wyjeżdżamy na wczasy i nie chcemy przenieść z wydatkami lub boimy się mieć przy sobie większą wartość. Sprawdzi się też idealnie, gdy czerpie z niej używać dziecko. Możemy na przykład przelewać pieniądze na kartkę, zamiast dawać synowi czy córce kieszonkowe w wartości. Taka karta może i być praktyczny prezent- jest zgodniejszym wyjściem niż karty prezentowe do danych sklepów, ponieważ obdarowana osoba, prawdopodobnie ją skorzystać w jakimkolwiek sklepie czy punkcie usługowym przyjmującym płatności kartą. Z pewnością stanowi wówczas rozwiązanie, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Szczegółowe opisy ofert banków, które sprzedają karty przedpłacone, znajdziemy w Necie na stronach porównywarek usług finansowych lub wręcz na stronach banków.

Źródło artykułu Co to jest karta przedpłacona i jak z niej korzystać

Karta przedpłacona Mielno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.