Bardzo często widzimy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest zły oraz ze powodów skutecznych oraz tak ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Sianów

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest prostym zachowaniem, z którego trudno uciec, to branie z niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest toż, że poprawia on bezpieczeństwo pozycji oraz umożliwia, że kierowca i ładunek przyjdą na miejsce w całości.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na rynku możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa raczej na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego założeniem jest obniżenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w pewnej obudowie tworzonej z listy na dachu kabiny samochodu albo na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, bierze się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym natomiast w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest jeszcze wyposażone w projekt, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Międzyzdroje

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i nieco nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w program została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, a dużą zaletą tego standardu klimatyzatorów jest toż, że nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi bardzo trudna, gdyż chyba on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie idzie w suchym klimacie. Także gdy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą zaletą jest mały pobór prądu niezbędny do harmonijnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Międzyzdroje

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.