Procedura zatrucia zęba była do niedawna często przeprowadzana podczas leczenia kanałowego. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. W momencie gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zębową a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, kiedy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednakże nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie daje odpowiednich rezultatów do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent obawia się tradycyjnego znieczulenia. Często wybierany jest ten sposób uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji należycie przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części ciała. Jednakże w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych a także mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba a także przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.