Z powodu wysokiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi przyciągają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Stryków zamów online jest bardzo proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Stryków zamów online

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas i nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Stryków zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć naszą przesyłkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej termin dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeśliprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie niższa aniżeli płatność za każdą z nich z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy towar który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty pakunku powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego lepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Stryków zamów online dba by wszystkie przesyłki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się obracać a nawet zostać zgnieciona przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Stryków zamów online odbierając pakunek musi również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Stryków zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.